Pomoc zdalna

Pomoc zdalna

Pomoc zdalna to klucz do rozwiązania większości problemów IT. Jest to możliwość zdalnego obejrzenia ekranu komputera i wprowadzania odpowiednich zmian za pomocą myszy i klawiatury w celu rozwiązania tych problemów. W dzisiejszych czasach, dzięki dostępowi do szybkiego Internetu, istnieje wiele rozwiązań umożliwiających zdalne sterowanie innym komputerem za pośrednictwem Internetu. Dzięki temu możliwe jest świadczenie pomocy informatycznej zdalnie.

Codziennie pomagam naszym klientom za pomocą popularnego i renomowanego oprogramowania do zdalnej pomocy i prezentacji – TeamViewer. Ważne jest, aby przed rozpoczęciem sesji pomocy zdalnej skontaktować się ze mną telefonicznie, za pośrednictwem komunikatora lub poczty elektronicznej, aby poinformować o potrzebie uzyskania pomocy zdalnej.

Jeśli posiadasz komputer z systemem operacyjnym innym niż Windows, na przykład Mac lub Linux – nie ma problemu. Program TeamViewer jest również dostępny na inne platformy.

Jak skorzystać z pomocy zdalnej?

Po pobraniu i uruchomieniu programu na swoim komputerze, podaj mi proszę ID i hasło, które zostaną wyświetlone przez program TeamViewer. Możesz również dodać swoje zgłoszenie do kolejki zgłoszeń serwisowych uruchamiając TeamViewer QuickSupport. Wówczas pozostaje Ci jedynie czekać na moje połączenie, nie trzeba podawać mi ID i hasła.

Podczas realizacji procesu pomocy zdalnej często pomocne jest nawiązanie rozmowy z specjalistą. Jeśli obawiasz się kosztów rozmowy telefonicznej, poproś mnie o oddzwonienie lub skorzystaj z komunikatora internetowego. Sam program TeamViewer zawiera skuteczny komunikator, który umożliwia prowadzenie rozmów audio, wideo i czatu.

Dlaczego warto skorzystać z mojej pomocy zdalnej?

  • W większości przypadków uzyskanie pomocy zdalnej jest możliwe praktycznie od razu, w ciągu kilku minut. Tymczasem wizyta na miejscu często wymaga umówienia terminu, często odległego o kilka godzin od momentu zgłoszenia. Osoby, które chcą rozwiązać problem natychmiast, na pewno docenią tę możliwość. Nie muszą czekać na przyjazd informatyka, zwłaszcza przed ważnym spotkaniem lub prezentacją.
  • Pomoc zdalna jest tańsza niż tradycyjna pomoc z dojazdem do klienta.
  • Dzięki pomocy zdalnej mogę pomagać skutecznie na duże odległości. Tam, gdzie trudno znaleźć dobrego specjalistę, tam, gdzie dobra pomoc informatyczna jest droga, tam, gdzie istnieje bariera językowa. Pomoc zdalna to skuteczna i tania alternatywa, a czasami jedyna możliwość rozwiązania problemu. Na przykład, gdy masz problem z komputerem podczas zagranicznych wakacji lub wyjazdu służbowego, gdy mieszkasz w małej miejscowości, gdzie trudno znaleźć skutecznego specjalistę, lub za granicą, gdzie pomoc informatyczna jest droga w porównaniu do polskich cen.
  • W przypadku pomocy zdalnej dla osób prywatnych nie ma konieczności wizyty informatyka w domu. Taka wizyta może być niekomfortowa z różnych powodów. Przykładowo ze względu na chorobę, nieporządek, niezręczną sytuację, obawy przed przyjęciem obcej osoby do domu, obecność małych dzieci, itp. Niestety, komputery nie wybierają najlepszych momentów na awarię, czasami wybierają te najgorsze…
  • Stosowane przez nas rozwiązanie jest bezpieczne, legalne, a cały proces pomocy zdalnej odbywa się wyłącznie za wiedzą i zgodą klienta.

Czy zdalna pomoc jest możliwa w przypadku każdego problemu informatycznego?

Czasami klientom może być trudno ocenić, czy pomoc zdalna jest odpowiednia w danej sytuacji. Oczywiście, zawsze możesz skontaktować się ze mną, aby ustalić czy dany problem informatyczny da się rozwiązać zdalnie.

Aby uprościć ocenę, prezentuję w tabeli przykładowe problemy, które prawie na pewno można rozwiązywać za pomocą pomocy zdalnej. Problemy, które raczej będą wymagać wizyty informatyka na miejscu, również są w niej uwzględnione.

ZdalnieWyjazdowo
infekcja komputera wirusem lub malwarebrak dostępu do Internetu
problemy z konfiguracją poczty elektronicznejkonieczność przeinstalowania systemu operacyjnego
błąd w oprogramowaniu, który uniemożliwia jego poprawne działaniekomputer się nie włącza
konfiguracja i rozwiązywanie problemów z drukarkąwymiana czy montaż nowego routera
problemy z instalacją lub aktualizacją oprogramowaniawymiana dysku czy innego podzespołu komputera
konfiguracja oprogramowania antywirusowego i przeprowadzenie skanowaniafizyczne oczyszczenia komputera, takiego jak usunięcie kurzu z wnętrza obudowy
problem z wydajnością komputerarozbudowa lub modernizacji sprzętu komputerowego